דובדבנים יכולים להאיץ את ההתאוששות לאחר מרתון - על ידי הפחתת כאבי שרירים ברצים למרחקים ארוכים.

הקלה על כאבי שרירים בעזרת פירות יער

תחושת הצריבה במהלך פעילות גופנית מאומצת עשויה להיות קשורה להצטברות של חומצה לקטית בשרירים שלנו, אבל זה שונה מכאב השרירים המגיע באיחור, המתרחש בימים שלאחר פרק זמן קצר של פעילות גופנית חזקה, בעצם דלקת הנגרמת על ידי נזק לתאי השריר.

אם זו תגובה דלקתית, אז אולי חומרים אנטי דלקתיים עוזרים?

הביופלאבונואידים בפירות הדר יכולים לעזור להצטברות החומצה הלקטית, אבל ייתכן שנצטרך להעלות את כמות הפלבנואידים האנתוציאנינים בפירות יער כדי להתמודד עם דלקת. אנחנו יודעים, למשל, שאם אתם אוכלים כ-45 דובדבנים ביום אתם יכולים להפחית באופן משמעותי את רמות הסמנים הדלקתיים כמו חלבון C- תגובתי בדם שלכם. תופעות אנטי דלקתיות כאלה עשויות להיות מועילות לניהול ומניעת מחלות דלקתיות,

אבל מה עם צמצום כאבי השרירים?

ובכן, במחקר שנעשה לקחו כמה בחורים וגורמים להם להגמיש את שרירי הזרוע שלהם כנגד יותר מדי משקל שוב ושוב ושוב, למחרת הכוח בזרועותיהם נחלש מאד, ירידה של כ-30%, וכמה שזרועותיהם כואבות! אבל אם הם היו שותים מיץ דובדבנים זרועותיהם היו נפגעות פחות - והם היו מצליחים לשמור על כוחם טוב יותר.
למה לא להאכיל אותם דובדבנים במקום מיץ? ובכן, אז לא תוכלו ליצור קבוצת פלצבו, שכן אתם לא באמת יכולים ליצור דובדבן מזויף משכנע, אבל אתם יכולים ליצור מיץ דובדבן מזויף, בצורה של משקה בטעם דובדבן. 

המחקר הראשון שבדק את השפעת הצריכה של כל מוצר דובדבנים על הסימפטומים של פעילות גופנית המייצרת נזק לשרירים, ודובדבנים אכן עבדו. מחקרי מעקב מראים שהם גם עובדים על הפחתת כאבי שרירים ברצים למרחקים ארוכים, התאוששות מהירה לאחר מרתון. מחקר דומה מצא השפעות אנטי דלקתיות מאכילת אוכמניות. הם לקחו את זה צעד נוסף ואף שילמו לספורטאים מספיק כדי לקחת ביופסיה של שרירים כדי שהחוקרים יוכלו לראות מה קורה לשרירים שלהם ברמה מיקרוסקופית.

השורה התחתונה, כל מיני טיפולי היי טק חדשים לשרירים כואבים, מאלקטרודות מחט, אולטראסאונד, חמצן בלחץ גבוה אפילו רטט הגוף כולו!   וכמובן שיש תרופות, תמיד יש תרופות, אבל אתם יודעים, עם תרופות יש תופעות לוואי כך שמחקר הדובדבנים עשוי לספק אפשרות טיפול הגיונית, מציאותית יותר לאלה הסובלים משרירים פגועים וכואבים.


קישורים למחקרים:

תגובות

  1. גם אוכמניות כחולות עושות אפקט דומה... כל פירות היער בריאים מאוד וחלק קריטי בכל תזונה...

    השבמחק

הוסף רשומת תגובה

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

צמחונים נגד אוכלי בשר, מחקר חדש בדק למי יש יותר כוח סיבולת, נחשו מי ניצח.

איך התזונה שאנחנו אוכלים משפיעה על פעילות המוח שלנו?

איך כורכומין משפיע על הגוף ואיך להמריץ את היכולות הביולוגיות של כורכום עם פלפל piperine

אילו תבלינים נילחמים בדלקת? האם לציפורן, ג'ינג'ר, רוזמרין וכורכום(כורכומין) יש יתרונות בריאותיים?

מחקר בדק האם כורכום כורכומין יכול להפוך נזק ל - DNA שנגרם על ידי חשיפה ארסן