אם יש מזון בעל קלוריות שליליות? מהן האסטרטגיות התזונתיות למניעה וטיפול בהשמנת יתר?

אם יש מזון בעל קלוריות שליליות? מהן האסטרטגיות התזונתיות למניעה וטיפול בהשמנת יתר?

לעיתים קרובות מתמקדים בגודל המנות, וכך הגבלת גודל המנה היא מרכיב חשוב בתוכניות דיאטה רבות, אבל קשה לגרום לאנשים לאכול פחות מזון. גישה יעילה יותר עשויה להיות להסיט את הדגש מכמות המזון הנאכל לאיכות המזון הנאכל. על ידי בחירת מזונות בעלי צפיפות קלוריות נמוכה יותר, אנחנו יכולים לאכול אותה כמות מזון, או אפילו יותר מזון, ולהפחית משקל. 

האם יש מזונות בעלי קלוריות שליליות, מזונות שדורשים יותר אנרגיה לעיכולם מאשר שהם מספקים?

האם אכילת סלרי, למשל, יוצרת מאזן אנרגיה שלילי? סלרי הוא מזון מלא זמין שיכול להוסיף נפח וטעם לארוחה, מבלי להוסיף קלוריות מיותרות. והוא גם מושא של מיתוס בריאות ידוע, שכשאוכלים סלרי קיימת צריכה 'שלילית' של קלוריות ולכן האנרגיה הדרושה לעיכולו, קליטתו ואחסונו אמורה להיות גבוהה יותר מהאנרגיה שהוא מכיל. חוקרים בדקו את המיתוס וגילו  שבכוס סלרי- כשני גבעולים- יש 16 קלוריות. כדי לעכל כמות זו של סלרי נדרשות בערך 14 קלוריות. אז לא, צריכת הסלרי לא יוצרת מאזן אנרגיה שלילי, אבל אתם נשארים עם שתי קלוריות בלבד. עובדה זו בשילוב עם תכולת הסיבים והמים הגבוהה בסלרי, גורמת לו להיות חטיף טוב להיכלל בדיאטה להפחתה או לשליטה במשקל. אבל אולי מזון בעל קלוריות שליליות אינו מיתוס אחרי הכל.

חוקרים באוניברסיטת פנסילבניה סטייט הציעו לאנשים ארוחה של פסטה, שבה הם יכולים לאכול כמה שהם רוצים. אם בנוסף לארוחת ה- "אכול כפי יכולתך" של פסטה, הם נתנו לאנשים סלט קטן, מה אתם חושבים שקרה? האם 50 קלוריות נוספות אלה של סלט פשוט התווספו לקלוריות של הפסטה? לא, הם בסופו של דבר אכלו פחות פסטה בסך הכל, ולא רק 50 קלוריות פסטה פחות, אלא 65 קלוריות פחות, ועל-ידי הוספת סלט גדול, בסופו של דבר אכלו 100 קלוריות פחות. אז למעשה הסלט סיפק "קלוריות שליליות." הם אכלו סלט בנוסף לכל הדברים האחרים שהם אכלו. הם אכלו יותר מזון, ובסופו של דבר סיימו עם פחות קלוריות במערכת שלהם, כי זה ניפח את קיבותיהם כל כך. כמובן שתלוי איזה סוג של סלט. החוקרים לא מדברים על הסלטים המסחריים הטיפוסיים כשאתם מוסיפים סלטים מסוג זה ואתם בסופו של דבר אוכלים פחות פסטה, אבל יש כל כך הרבה קלוריות בסלטים קונבנציונליים שאתם מסיימים יותר גרוע מבחינת הקלוריות.

אבל סלטים בריאים עבדו. הם מסיקים: "לאכול פחות" זו לא תמיד העצה הטובה ביותר עבור מזון נמוך מאוד בצפיפות אנרגיה, כמו סלט ירקות עתירי מים. מנות גדולות יותר מגדילות את תחושת השובע, תחושת המלאות, ומפחיתות את צריכת הקלוריות בארוחה.

תגובות

הוסף רשומת תגובה

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

צמחונים נגד אוכלי בשר, מחקר חדש בדק למי יש יותר כוח סיבולת, נחשו מי ניצח.

איך התזונה שאנחנו אוכלים משפיעה על פעילות המוח שלנו?

איך כורכומין משפיע על הגוף ואיך להמריץ את היכולות הביולוגיות של כורכום עם פלפל piperine

אילו תבלינים נילחמים בדלקת? האם לציפורן, ג'ינג'ר, רוזמרין וכורכום(כורכומין) יש יתרונות בריאותיים?

מחקר בדק האם כורכום כורכומין יכול להפוך נזק ל - DNA שנגרם על ידי חשיפה ארסן