מיצי פירות וירקות עשויים למלא תפקיד חשוב בעיכוב הופעת מחלת האלצהיימריש הבדל בין להראות יתרונות לאלצהיימר בצלחת פטרי, ובין להראות תועלת באוכלוסייה האנושית. במחקר שנעשה כ -1,800 איש היו במעקב במשך כשמונה שנים. בתחילת המחקר, הם שאלו באיזו תדירות כל אחד שותה מיץ כלשהו, ואחר כך רק הסתכלו לראות מי יקבל מחלת אלצהיימר. בסוף המחקר, נראה שאלו ששתו מיצי פירות וירקות היו בסיכון נמוך ב -76% לפתח אלצהיימר. הם מסיקים כי "מיצי פירות וירקות עשויים למלא תפקיד חשוב בעיכוב הופעת מחלת האלצהיימר".

מה יכול להיות הגורם? אם נבדוק תווית של ערכים תזונתיים עבור מיץ ענבים  על פי התווית, ממש אין בו כלום. אפילו לא ויטמין C. ואכן, זה מה שהמחקר מצא, גם לאחר פיצוי עבור צריכת ויטמינים נוגדי חמצון,ויטמין E, ויטמין C, בטא קרוטן; עדיין, רבע מהסיכון לחלות באלצהיימר. על פי תווית התזונה, ניתן לחשוב שזה רק מים סוכר, כמעט שאינו שונה מקוקה קולה. למעשה, במיץ ענבים יש עוד יותר סוכר, תשע כפיות לכוס לעומת שבע בקולה.

אבל זה רק נראה כמו מי סוכר, כי התוויות לא מפרטות פיטונוטריינטים- חומרי תזונה צמחיים. אם הן היו מפרטות, תווית הקולה הייתה נשארת זהה, אבל תווית מיץ הענבים תתארך ותתגלגל על ​​הרצפה, ארוכה כאורך הגלות. וזה יהיה רק הדף הראשון. ישנם אלפי פיטונוטריינטים בפירות ובירקות, שנעדרים ממזון זבל וממזון מהחי, ומעולם לא הופיעו על התוויות. 

המועמד המוביל של סוג התרכובות האחראיות להגנה מפני אלצהיימר הם הפנולים, כמו פלאבונים, פלאבונונים, ופלאבונולים, אשר במקרים רבים יכולים לעבור במהירות את מחסום הדם-מוח. ישנם יותר מ -5,000 סוגים שונים של פלבונואידים בצמחים שאנו אוכלים. מחקרים מראים שתוך דקות מנגיסה בתפוח, למשל, פיטונוטריינטים אלה כבר מתחילים להאיר את המוח שלנו

קישור למחקר:

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

צמחונים נגד אוכלי בשר, מחקר חדש בדק למי יש יותר כוח סיבולת, נחשו מי ניצח.

איך התזונה שאנחנו אוכלים משפיעה על פעילות המוח שלנו?

איך כורכומין משפיע על הגוף ואיך להמריץ את היכולות הביולוגיות של כורכום עם פלפל piperine

אילו תבלינים נילחמים בדלקת? האם לציפורן, ג'ינג'ר, רוזמרין וכורכום(כורכומין) יש יתרונות בריאותיים?

מחקר בדק האם כורכום כורכומין יכול להפוך נזק ל - DNA שנגרם על ידי חשיפה ארסן